pasek1

Regulamin

 1. W Bursie św. Józefa mieszkają studentki studiów stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia (do ukończenia 30 roku życia). Z chwilą zwolnienia miejsca mogą być przyjęte studentki studiów doktoranckich lub aplikantki.
 2. Miejsce w bursie przyznawane jest na okres 9 miesięcy (od 1października do 30 czerwca).
 3. Studentkę chętną do zamieszkania przyjmuje po złożeniu podania, ankiety personalnej i rozmowie wstępnej Siostra odpowiedzialna za Bursę.
 4. Potwierdzeniem rezerwacji miejsca w Bursie na następny rok akademicki jest dokonanie wpłaty czynszu za miesiąc czerwiec następnego roku kalendarzowego. Wysokość kwoty podlegającej wpłacie jest określona w Umowie Najmu. Kwota ta nie jest zwracana w przypadku rezygnacji z rezerwacji miejsca i w przypadku wcześniejszego wypowiedzenia Umowy Najmu.
 5. Koszty odpowiedzialności napraw i wymiany są regulowane z wpłacanej przy przyjęciu bezzwrotnej kaucji w wysokości określonej w Umowie Najmu.
 6. Podstawę do zamieszkania na terenie Bursy stanowi Umowa Najmu Miejsca w Pokoju podpisana przez Siostrę reprezentującą Bursę oraz zainteresowaną studentkę. Kwaterowanej wydaje się oryginał Umowy Najmu Miejsca w Pokoju.
 7. Czynsz miesięczny winien być wpłacony gotówką w kasie Bursy lub przelewem z góry do dnia 10-go każdego miesiąca.
 8. Staramy się o wytworzenie kulturalnej i przyjaznej atmosfery.
 9. Rozwijamy swoje życie chrześcijańskie poprzez aktywny udział w planowanych spotkaniach (spotkania okolicznościowe, Msza Święta, Rekolekcje, Wigilia i inne )
 10. Po godzinie 22.30 zachowujemy bezwzględną ciszę nocną.
 11. Na terenie Bursy obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów (również e-papierosów), używania alkoholu i narkotyków.
 12. Przy wejściu zmieniamy obuwie.
 13. Pokoje oraz miejsca wspólnego użytku dokładnie sprzątamy według ustalonej kolejności.
 14. Umeblowanie jest przypisane do pomieszczenia, nie wolno przestawiać mebli ani przenosić ich do innych pokoi.
 15. Oszczędnie korzystamy z wody i energii elektrycznej.
 16. Przestrzegamy przepisów BHP. W pokojach nie korzystamy z telewizorów i czajników bezprzewodowych oraz elektrycznych urządzeń grzewczych.
 17. Wynajmujący nie odpowiada za rzeczy osobiste znajdujące się w pokojach studentek.
 18. Siostra odpowiedzialna za bursę i siostra Przełożona mają prawo wejść do pokoju studentek o każdej porze, także podczas nieobecności mieszkanek.
 19. Nie piszemy i nie naklejamy niczego na ścianach, szafach, oknach, biurkach i drzwiach.
 20. Za szkody w mieniu pomieszczeń przeznaczonych do użytku wspólnego oraz pokoi odpowiada bezpośrednio sprawca szkody. W razie niemożności ustalenia sprawcy za powstałą szkodę odpowiadają solidarnie mieszkanki Bursy.
 21. Gości przyjmujemy do godz. 21.30 w pokoju gościnnym i auli.
 22. Posiłki przygotowujemy tylko w kuchni.
 23. Studentka korzystająca z kuchni jest zobowiązana do pozostawienia po sobie porządku. Brudne naczynia pozostawione w kuchni będą trwale usuwane.
 24. Problemy, potrzeby zgłaszamy Siostrze odpowiedzialnej za Bursę.
 25. Stosujemy się na bieżąco do poleceń i próśb Siostry odpowiedzialnej za Bursę.
 26. Na przerwę świąteczną: Boże Narodzenie (24.12 – 1.01) i Wielkanoc (Wielki Piątek – Poniedziałek Wielkanocny) studentki opuszczają Bursę.
 27. Na czas wakacji zabieramy z Bursy wszystkie swoje rzeczy. Pokój wraz  z kluczami zdajemy Siostrze odpowiedzialnej za Bursę we wcześniej  uzgodnionym terminie.
 28. Regulamin stanowi integralną część Umowy zawieranej ze studentką.

Dokumenty

Podanie 
 adobe-pdf-icon
 Ankieta osobowa
 adobe-pdf-icon

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1 | Wczoraj 0 | Ostatni tydzień 15 | Ostatni miesiąc 82 | Wszystkie 9765