Nasza bursa

Bursa jest prowadzona przez Zgromadzenie Córek Bożej Miłości. W myśl hasła Założycielki Zgromadzenia Matki Franciszki Lechner  „Czynić dobro, nieść radość, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba” siostry angażują się w wychowanie młodego pokolenia.

Bursa przyjmuje dziewczęta studiujące na różnych kierunkach i uczelniach Krakowa.  

Bursa jest placówką katolicką, podstawę jej działalności stanowią zasady i wartości chrześcijańskie. Zapewniamy mieszkankom życzliwość, formację ludzką i intelektualną. Dogodna lokalizacja w centrum miasta, a jednocześnie cisza i bezpieczeństwo, stwarza dogodne warunki do nauki. Bursa działa przez cały rok akademicki od października do czerwca, z przerwą na okres Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

separator

Bursa jest zlokalizowana w pięknym zakątku Krakowa w rejonie Lasku Wolskiego.

Do dyspozycji studentek jest budynek po gruntownym remoncie. Pokoje duże, słoneczne z przedpokojem i łazienką. Od niedawna bursa dysponuje również pokojami 2-osobowych z łazienkami. W każdym pokoju jest dostęp do Internetu. Wyposażenie pokoju stanowią tapczany, biurka, krzesła, szafki na książki i szafa na ubrania w przedpokoju. Studentki mają możliwość nauki i wypoczynku na dużym balkonie bądź w ogrodzie. Duża świetlica z TV i aneks kuchenny jest również do dyspozycji mieszkanek bursy, w razie potrzeby pralka. W bursie panuje miła atmosfera, cisza i spokój.

Do centrum dojazd 12 – minutowy .

Autobusy: Linia 152 do centrum i Uniwersytetu Jagiellońskiego, linia 102 do Uniwersytetu Pedagogicznego, linia 192 do AGH, Politechniki Krakowskiej i dworca PKP i PKS.

separator

POMIESZCZENIA

   

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0 | Wczoraj 6 | Ostatni tydzień 25 | Ostatni miesiąc 96 | Wszystkie 11394